+48 504 227 983 bogumilagruszewicz@op.pl

Oprócz odszkodowania mającego na celu wynagrodzenie szkody majątkowej, każdy uczestnik nieudanych wakacji może również żądać od biura podróży zapłaty zadośćuczynienia za zmarnowany urlop. Jest to świadczenie niezależne od odszkodowania i ma na celu rekompensatę krzywdy wynikłej z winy organizatora usługi turystycznej.

Podstawy prawne do żądania zadośćuczynienia

Podstawy prawne do żądania zadośćuczynienia za stracony urlop wynikają zarówno z ustawy o usługach turystycznych, jak i z przepisów prawa unijnego, w szczególności z dyrektywy 90/314 RWE. Zadośćuczynienie za zmarnowany urlop jest możliwe, gdy organizator usługi turystycznej nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, co powoduje krzywdę uczestników wyjazdu.

Powody uzasadniające żądanie zadośćuczynienia

Aby żądać zadośćuczynienia za zmarnowany urlop, konieczne jest udowodnienie krzywdy, która wynikła z winy organizatora wyjazdu. Przykłady takiej krzywdy obejmują:

  • Obniżony standard wypoczynku: Jeżeli warunki pobytu znacząco odbiegają od tych obiecanych w ofercie, np. niski standard hotelu, brudne pokoje, czy brak obiecanych udogodnień.
  • Utrudnienia związane z brakiem wolnych miejsc przy basenie: Kiedy uczestnicy wyjazdu nie mogą korzystać z obiecanych atrakcji z powodu złej organizacji lub przepełnienia obiektu.
  • Choroba spowodowana niesprawnością klimatyzacji: Jeżeli niesprawna klimatyzacja prowadzi do problemów zdrowotnych, takich jak infekcje czy alergie.

Radca prawny w Białymstoku pomoże w uzyskaniu zadośćuczynienia

Jeśli Twoje wakacje nie spełniły oczekiwań i chcesz ubiegać się o zadośćuczynienie za zmarnowany urlop, skontaktuj się z radcą prawnym w Białymstoku, Bogumiłą Gruszewicz. Radca prawny w Białymstoku zapewni Ci profesjonalne wsparcie i pomoże w dochodzeniu Twoich praw, dbając o to, abyś otrzymał należne zadośćuczynienie za poniesione straty. Dzięki doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy masz większe szanse na skuteczne odzyskanie pieniędzy za zmarnowane wakacje.

Nie pozwól, aby nieudany wyjazd pozostał bez rekompensaty. Skorzystaj z pomocy radcy prawnego w Białymstoku i zadbaj o swoje prawa.