+48 504 227 983 bogumilagruszewicz@op.pl

Podmiotami uprawnionymi do otrzymania odszkodowania za zmarnowane wakacje są osoby, które zawarły umowę na usługę turystyczną i za nią zapłaciły. Przykładowo, jeśli wyjazd wakacyjny został wykupiony przez rodzica dla całej rodziny, to roszczenie o zapłatę odszkodowania przysługuje obojgu rodzicom. W sytuacji, gdy rodzic, który opłacił wyjazd, pozostaje w rozdzielności majątkowej, to tylko on może ubiegać się o odszkodowanie za zmarnowany urlop.

Jeśli partner w nieformalnym związku zawarł umowę na wyjazd wakacyjny i opłacił wyjazd z własnego majątku, to tylko on jest uprawniony do żądania odszkodowania od biura podróży. Radca prawny w Białymstoku może pomóc w precyzyjnym określeniu, kto jest uprawniony do odszkodowania w każdej konkretnej sytuacji.

Kto może otrzymać zadośćuczynienie od biura podróży?

Zadośćuczynienie za zmarnowane wakacje mogą otrzymać wszystkie osoby, które uczestniczyły w wyjeździe wakacyjnym, niezależnie od tego, kto opłacił ten wyjazd i czy uczestnicy zawierali umowę z biurem turystycznym. Co ważne, do uzyskania zadośćuczynienia uprawnione są również dzieci. Radca prawny w Białymstoku pomoże w dochodzeniu zadośćuczynienia dla wszystkich uprawnionych uczestników wyjazdu.

Jaki jest termin na żądanie zapłaty odszkodowania i zadośćuczynienia za zmarnowany urlop?

Na ubieganie się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za zmarnowany urlop przysługuje okres 3 lat od dnia zakończenia wyjazdu. Po upływie tego terminu, a dokładniej z dniem 1 stycznia kolejnego (czwartego) roku, roszczenie ulegnie przedawnieniu. Ważne jest, aby działać szybko i skonsultować się z radcą prawnym w Białymstoku, który pomoże w dochodzeniu Twoich praw w odpowiednim terminie.

Radca prawny w Białymstoku, Bogumiła Gruszewicz, oferuje kompleksową pomoc prawną w zakresie dochodzenia odszkodowań i zadośćuczynienia za zmarnowane wakacje. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i zadbaj o swoje prawa już dziś!