+48 504 227 983 bogumilagruszewicz@op.pl

Planowanie wymarzonych wakacji wiąże się z wielkimi oczekiwaniami. Niestety, czasami rzeczywistość odbiega od wyobrażeń, co może prowadzić do zmarnowanego urlopu. W takich sytuacjach warto wiedzieć, jakie odszkodowanie można uzyskać i jak radca prawny w Białymstoku może pomóc w dochodzeniu swoich praw.

Odszkodowanie za odwołaną imprezę turystyczną

Odszkodowanie za zmarnowany urlop ma na celu rekompensatę poniesionej szkody majątkowej. W przypadku odwołania imprezy turystycznej odszkodowanie obejmuje zwrot wszystkich poniesionych kosztów związanych z imprezą, takich jak:

  • Koszty zakupu imprezy turystycznej
  • Koszty dojazdu na lotnisko
  • Ponieśione koszty hotelowe

Wysokość odszkodowania za nieudane wakacje

Jeżeli impreza turystyczna doszła do skutku, ale jej warunki odbiegały od tych zawartych w umowie, wyliczenie dokładnej wysokości odszkodowania może być trudne. Wysokość odszkodowania należy uprawdopodobnić poprzez zebranie odpowiednich dowodów, takich jak zdjęcia, rachunki itp.

W określaniu wysokości należnego odszkodowania za zmarnowany urlop znajduje zastosowanie tzw. tabela frankfurcka. Choć tabela ta nie jest w Polsce źródłem obowiązującego prawa, często znajduje zastosowanie w postępowaniach sądowych.

Jeżeli impreza turystyczna odbyła się, odszkodowanie za zmarnowany urlop nie będzie wynosiło 100% ceny zakupionej wycieczki turystycznej. Wysokość odszkodowania może wynosić od 30% do 90% ceny zakupu imprezy turystycznej, a ostateczna kwota zależy od rodzaju niezgodności pomiędzy ofertą, umową turystyczną a stanem faktycznym.

Jak radca prawny w Białymstoku może pomóc?

Radca prawny w Białymstoku oferuje kompleksową pomoc w dochodzeniu odszkodowań za zmarnowany urlop. Pomoże w zgromadzeniu niezbędnych dowodów, sporządzeniu odpowiednich dokumentów oraz reprezentacji przed sądem. Dzięki profesjonalnej pomocy, proces odzyskiwania odszkodowania stanie się mniej stresujący i bardziej efektywny.

Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią w Białymstoku, która specjalizuje się w sprawach odszkodowawczych. Radca prawny w Białymstoku zapewni wsparcie na każdym etapie postępowania, abyś mógł skutecznie dochodzić swoich praw i uzyskać należne odszkodowanie za zmarnowany urlop.